نکات مهم در تولید لوازم آرایشی

برای تولید لوازم آرایشی در ایران چه باید کرد؟
برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق شوید از مشاورات متخصص در این حوزه مانند کارخانه ویدا ایلیا اوج می‌توانید کمک بگیرید.
آیا تولید لوازم آرایشی بهداشتی نیاز به تأییدیه دارند؟
بله. یکی از بایدهای تولید لوازم آرایشی دریافت پروانه‌های بهداشتی و تأییدیه‌هاست زیرا در غیر این‌صورت مصرف‌کنندگان به شما اعتماد نخواهند کرد.
کدام لوازم آرایشی بهداشتی در ایران تولید می‌شوند؟
امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی در ایران تولید اکثر محصولات آرایشی بهداشتی مانند تولید رژ، کانسیلر، کرم پودر، اسپری خوشبوکننده بدن و غیره انجام می‌شود.
هزینه تولید لوازم آرایشی چقدر است؟
مقدار هزینه کاملا بستگی به تعداد محصولاتی که قصد دارید تولید کنید و همچنین مواردی مانند نوع دستگاه‌ها، کیفیت مواد اولیه، تعداد متخصصین، کارمندان و کارگران دارد.
راه اندازی خط تولید لوازم آرایشی چقدر زمان می‌برد؟
این موضوع کاملا بستگی به مقدار هزینه کردن شما به عنوان یک تولید‌کننده دارد. زیرا برای راه‌اندازی مواردی مانند تهیه آماده‌سازی سوله‌های کارخانه، تهیه دستگاه‌ها، تهیه مواد اولیه، استخدام نیرو بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است در این مسیر از مشاوره کمک بگیرید.

امروزه صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی رشد گسترده‌ای کرده به گونه‌ای که در بازار شاهد برندهای متفاوتی هستیم. این موضوع به این خاطر است که در دنیای امروزی محصولات آرایشی به یک جزء جداناپذیری از زندگی خانم‌ها تبدیل شده است. اما تولیدکننده‌هایی که به صورت اختصاصی در حوزه تولید لوازم آرایشی بهداشتی فعالیت دارند باید نکاتی را در پروسه تولید رعایت کنند که به پیشرفت آن‌ها کمک کند. به همین دلیل برآن شدیم که در این مطلب از ویدا ایلیا اوج ۸ نکته مهم را برای تولید لوازم آرایشی ارائه دهیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

۸ نکته که برای تولید لوازم آرایشی در ایران باید بدانید

برای تولید لوازم آرایشی در ایران باید دقت کنید که تنها تولید و بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی کافی نیست و باید فراتر از این مرزها را ببینید. برای اینکه بتوانید در این مسیر پیشرفت کنید بهتر است نکاتی را که در ادامه ارائه می‌شود در نظر بگیرید.

شناخت محصول آرایشی

اولین قدم برای تولید موفق محصولات آرایشی، شناخت اطلاعات مربوط به محصول یا محصولات تولیدی مورد نظر است که قصد تولید آن را دارید. ازجمله این اطلاعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نحوه تولید
 • متریال به کار رفته
 • فرمولاسیون ترکیبات
 • بازار محصول
 • جامعه هدف
 • توزیع محصول در بازار

هرچه این بانک اطلاعاتی کامل‌تر باشد شما را به نتیجه مطلوب برای تولید لوازم آرایشی باکیفیت نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین سعی کنید این نکته را جدی بگیرید.

بررسی موفقیت یا شکست سایر تولیدکنندگان لوازم آرایشی

یکی از نکته‌هایی که به شما می‌تواند کمک کند تا به عنوان تولید کننده لوازم آرایشی موفق شناخته بشوید بررسی دلایل موفقیت یا شکست سایر تولیدکنندگان است. با بررسی این موضوع شما می‌توانید نکته مثبت تولیدکننده موفق را به کار بگیرید. همچنین با بررسی علت شکست تولیدکننده ناموفق می‌توانید برای آن راهکار پیدا کنید و به این صورت از آن برای خود نردبانی به سوی موفقیت بسازید.

آمادگی برای چالش‌های مختلف

همان‌طور که در ابتدای این مطلب گفتیم امروزه افراد بسیار متعددی هستند که در حوزه تولید لوازم آرایشی فعالیت و برای خود برندسازی می‌کنند. همین موضوع سبب می‌شود که این مسیر چالش‌های زیادی را داشته باشد. بنابراین باید سعی کنید خود را برای چالش‌های مختلف آماده کنید و برای آن‌ها راهکار ارائه دهید.

استفاده از مواد اولیه با کیفیت

استفاده از مواد اولیه باکیفیت در تولید لوازم آرایشی که به آن‌ها بالک می‌گویند نکته بسیار ساده در عین حال مهم است. زیرا مواد آرایشی موادی هستند که با پوست و مو انسان سر و کار دارند و در صورتی‌که از کیفیت بالایی برخوردار نباشند سلامت افراد را به خطر می‌اندازند. بنابراین شما به عنوان یک تولیدکننده لوازم آرایشی با استفاده از مواد اولیه مرغوب به مصرف‌کنندگان نشان می‌دهید که به سلامت آن‌ها احترام می‌گذارید. از این رو مشاهده خواهید کرد که روز به روز تعداد مصرف‌کنندگان شما افزایش پیدا می‌کند.

استفاده از پوکه‌های آرایشی مطلوب

پوکه آرایشی، ظروف آرایشی بهداشتی هستند که مواد آرایشی در آن قرار می‌گیرند. بنابراین باید در ساخت آن‌ها از بهترین مواد مانند پلیمر فشرده استفاده کرد. همچنین طراحی آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که کاربر به راحتی بتواند از آن‌ها استفاده کند. به عنوان مثال ویو پلاست یکی از قدیمی‌ترین و باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی به شمار می‌رود که طراحی راحت و استفاده از متریال مرغوب ازجمله نقاط مثبت این مجموعه به شمار می‌روند.

انجام تست‌ های اولیه برای تولید لوام آرایشی

قبل از اینکه تولید لوازم آرایشی به تولید انبوه و توزیع برسد باید چندین نمونه به عنوان نمونه‌های رندوم توسط کارشناسان حرفه‌ای تست شوند. این تست‌ها می‌توانند شامل مقدار pH، درصد مواد حساس‌زا برای پوست و تست‌هایی از این قبیل باشند که همگی براساس استانداردها باید انجام شوند. در نهایت در صورت دریافت تأیید از سوی کارشناسان مربوطه می‌توان تولید انبوه را آغاز کرد.

احترام به نظر مصرف‌کنندگان

از آنجا که بزرگترین سرمایه یک کارخانه تولیدکننده لوازم آرایشی، مصرف‌کنندگان آن است به همین دلیل باید به آن‌ها احترام گذاشت. پس اگر بتوانید با مصرف‌کنندگان ارتباط خوبی بگیرید و نظرات آن‌‌ها را دریافت و با هدف بهبود کیفیت محصولات از آن‌ها استفاده کنید محصولات آرایشی بهداشتی تولیدشده توسط شما در بین مصرف‌کنندگان محبوب می‌شوند و فروش نیز بیشتر خواهد شد.

درج اطلاعات محصول بر روی ظروف آرایشی

یکی از نشانه‌های کیفیت بالای محصول درج اطلاعات مربوط به محصول است پس در پروسه تولید لوازم آرایشی از این نکته غافل نشوید. این اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام محصول
 • تاریخ تولید
 • تاریخ انقضا
 • ترکیبات
 • طریقه مصرف
 • حجم ظرف
 • گواهینامه و شماره پروانه بهداشتی
 • شرایط نگهداری مانند دما و غیره
 • آدرس کارخانه
 • درج ساخت ایران
 • قیمت محصول

علاوه بر نکات بالا، باید به موارد دیگری هم مانند استفاده از بسترهای تبلیغاتی و مواردی از این قبیل نیز توجه کرد اما در مجموع ۸ نکته‌ای که در بالا به آن‌ها پرداختیم ازجمله نکات بسیار مهمی بود که باید برای تولید محصولات آرایشی به آن‌ها دقت و عمل کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به ۸ نکته مهمی که باید در تولید لوازم آرایشی به آن‌ها توجه شود بپردازیم. نکاتی که اگر تولیدکنندگان لوازم آرایشی آن‌ها را رعایت کنند تولید موفقی خواهند داشت و در بین انواع محصولات آرایشی بهداشتی به عنوان یک برند مطرح مانند اوکاز (OCUZ) و دی ویو (ٰVIO) شناخته می‌شوند. این نکات شامل شناخت محصول آرایشی، آمادگی برای چالش‌های مختلف، بررسی موفقیت یا شکست سایر تولیدکنندگان لوازم آرایشی، آمادگی برای چالش‌های مختلف، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، استفاده از پوکه‌های آرایشی مطلوب، احترام به نظر مصرف‌کنندگان و درج اطلاعات محصول بر روی ظروف آرایشی می‌باشد.

به صورت کلی پیشنهاد ما به شما این است که در این مسیر از یک مجموعه موفق به عنوان مشاور استفاده کنید. به همین منظور کارخانه ویدا ایلیا اوج برای مشاوره دادن در زمینه تولید محصولات آرایشی بهداشتی از ۰ تا ۱۰۰ مسیر کنار شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *